CampusFM 103.7

 

Storja Ta'

Programm ta' 30 minuta li matulu, flimkien ma' esperti differenti, niddiskutu storja ta' binjiet, familji, ikel, gażżetti, għaqdiet reliġjużi u ċivili, mumenti storiċi, traġedji u temi oħra li wisq probabbli ftit tkellimna dwarhom imma li fl-aħħar mill-aħħar kellhom ukoll sehem fil-binja u fil-formazzjoni tagħna bħala Maltin.

Produzzjoni u preżentazzjoni ta' Sergio Grech.



Storja Ta' I

Back to Main Webcast Page

Go to top of page... Go to next series...
Program 1: Mużew tas-Santwarju ta' Ħaż-Żabbar - Ġużeppi Theuma.
Program 2: L-Oratorju tal-Qalb ta' Ġesu' tal-Mosta - Mario Thomas Vassallo.
Program 3: Azzjoni Kattolika Żejtun - Trevor Zahra.
Program 4: Ħobża Maltija - Dr Noel Buttigieg.
Program 5: Palazzo Falson - Francesca Balzan.
Program 6: Storja tal-Internet f'Malta - Martin Debattista.
Program 7: Charles Debono - Storja tal-Għaqda Mużikali Beland.
Program 8: Fra Mudest - Charles Casha.
Program 9: L-Istorja tal-Festival tal-YTC - Noel D Anastas.
Program 10: L-Istorja tar-Repubblika ta' Malta - Desmond Zammit Marmara.
Program 11: L-Istorja tal-Birrerrija Farsons u Anthony Miceli Farrugia - Malcolm J. Naudi.
Program 12: Storja tal-Knisja tal-Manikata - Prof Conrad Thake.
Program 13: Storja tat-twaqqif tal-MUT - Prof George Cassar.
Program 14: Storja ta' Id-Denfil - Victor Fenech.
Program 15: It-TraÄĦedja ta' Ħondoq ir-Rummien 1948 - Edward Attard.
Program 16: Il-Familja Tabone ta' Għawdex - Anton Tabone.
Program 17: L-Istorja ta' Mons Enrico Dandria - Max Farrugia.


Storja Ta' II

Back to Main Webcast Page

Go to previous series... Go to top of page...
Program 1: L-Istorja taż-żiemel Isard du Pont - Dr Kenneth Vella.
Program 2: Storja taċ-Ċimiterju ta' Braxia - Prof Conrad Thake.
Program 3: L-istorja ta' Kikku u Sika u programmi oħra għat-tfal - Ġorġ Peresso.
Program 4: L-Istorja tal-Iscouts tal-Mosta - Prof George Cassar.
Program 5: L-Istorja tal-Istamperiji Maltin wara l-Gwerra - Joseph M. Muscat.
Program 6: L-Istorja tal-Lux Press - Joseph M. Muscat.
Program 7: L-Istorja tal-Kors tal-Liġi 1951-1958 - Dr Giovanni Bonello.
Program 8: L-Istorja ta' Susan Mulvaney - Charles Sacco.
Program 9: L-Istorja tal-kotba Mogħdija taż-Żmien ta' Alfons Maria Galea - Anthony Aquilina.
Program 10: L-Istorja tas-Servizz tal-Abbatini Maltin fil-Vatikan - Julian Holland.
Program 11: L-Istorja tar-Radju tal-Universita' - Pierre Cassar.
Program 12: L-Istorja ta' Giovanni Niccolo Muscat - Prof William Zammit.